Всім відомо, що стела – це обличчя АЗС, саме від стели залежить – чи заїде водій на вашу заправку.
По-перше, стела показує ціни на пальне. Якщо led-цінники світять яскраво, немає перегорівших діодів – ціна буде помітна здалеку.
По-друге, стела має головний елемент бренду – логотип. Він теж має добре світитися і бути помітним в темний час доби.
В третє, на стелі зазвичай є рекламна площина, яка демонструє ваші рекламні акції. Вона підсвічується і теж має бути в порядку.
Підсвітка і електроника (led-цінники) працюють, як будь-які електронні та світлові пристрої, мають блоки живлення, контролери.
Корпус стели не є герметичним виробом, але якщо щілини між деталями облицювання завеликі, всередину будуть попадати опади і с часом електроніка та підсвітка будуть виходити з ладу.
Що потрібно робити, щоб стела добре працювала і не траплялися випадки, коли електроніка перестає працювати і продажі на АЗС зупиняються?
1. Вимагайте у виробника стели Технічний паспорт, де є креслення каркасу з розмірами, характеристики цінників (які діоди чи модулі встановлені), розташування блоків живлення на стелі, вказана гарантія виробника. Якщо стела стара, замовте паспорт підрядникам, які роблять ремонти стели. Їм буде зручно її обслуговувати, а ви не будете залежити від одного підрядника.
2. Якщо гарантія закінчилась, укладіть Договір з виробниками, чи іншими підрядниками на річне сервісне обслуговування стели. Пропишіть терміни виїзду бригади за замовленням, порядок прийому робіт (хто з персоналу приймає, куди подіти зняті деталі, додайте форму внутрішнього Акта прийомки робіт, де будуть вказані роботи, комплектуючі, час роботи, аренда спецтехніки, підписи з обох сторін, в Додатку – прайс на типові роботи чи погодинну оплату, виїзд, транспортні витрати).
3. Обов'язково: раз на рік замовте сервісне обслуговування стели, - навіть якщо поки немає проблем. Ремонтники перевірять кріплення, зачистять контакти, перевірять стан електроніки, електропроводки, почистять від пилу та бруду всередині лицьові частини букв та знаків, лайтбоксів, зовнішнє облицювання стели.
4. Встановіть на стелу стабілізатор напруги, особливо якщо на АЗС часто бувають стрибки напруги. Це вбереже від повної заміни дорогу електроніку та блоки живлення.
5. Якщо ви замовляєте нову стелу, замовте один додатковий цінник, який можна буде тимчасово встановлювати замість того, що вийшов з ладу.
6. Знайдіть професійну сервісну службу з обслуговування стел, які мають досвідчених фахівців з електроніки та склад комплектуючих. Вони будуть знати вашу стелу, нести відповідальність за її стан та підтримувати в робочому стані, швидко приїздити на замовлення з ремкомплектом і комплектуючими, необхідними для ремонту. Вам не потрібно буде оплачувати подвійний виїзд – спочатку на огляд і діагностику, потім – на ремонт.